Kadın Modası

Trend çizgisinden çıkmayan kadınlar için doğru adres Bumarkamoda. Her zevke ve bütçeye uygun kadın modası ürünleri arasından tarzınızı yansıtan modelleri tek tıkla satın almanız mümkün.

Her sezon vitrinlerde farklı ürünler ve trendler dikkat çekiyor. Mevsim koşullarına bağlı olarak farklı materyallerden üretilen ürünler, yine mevsimlere göre farklı model, renk ve tarzlarda ortaya çıkıyor.  Doğru kombinler oluşturmak için dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır. Şık parçalar satın alsanız dahi, onları doğru kullanmadığınız takdirde sizin için bir anlamı olmayacaktır.

Önce Vücudunuzu Tanıyın

Sezonun trendlerini takip etmek şıklığın önemli kurallarından biri olsa da, ilk dikkat edilmesi gereken nokta kişinin kendi vücuduna uygun giyinmesidir. Öncelikli olarak vücut tipinizi bilmeniz ve ona uygun kıyafetler seçmeniz gerekir. Yanlış parçalar seçtiğiniz takdirde; boyunuz olduğundan daha kısa veya uzun görünebileceği gibi, daha kilolu veya zayıf da durabilirsiniz.

Eğer kısa boyluysanız, mini etek ve elbiselere yönelebilirsiniz. Ayrıca aynı renklerden oluşan parçalar seçmek ya da kıyafetlerinizde dikey çizgili desenler tercih etmek sizin için doğru olacaktır.  Pantolonlarda ise yüksek belli olanları tercih edebilirsiniz. Doğru paça boyuna sahip modellere yöneldiğiniz takdirde bacak boyunuzun olduğundan daha uzun görünmesini sağlayabilirsiniz.

Çok zayıf olduğunuzu düşünüyorsanız, yatay çizgili kıyafetler tercih edebilirsiniz. Bu parçalar sizi daha geniş gösterecektir. Bel kısmını sıkarak sizi daha ince gösterecek kemerlerden de uzak durmalısınız.

Fazla kilolarınızı kamufle etmek içinse, koyu renk kıyafetlere yönelmenizde fayda var. Siyah, kahverengi ve lacivert sizin için doğru alternatifler olacaktır. Ne vücudunuza yapışacak kadar dar, ne de oversize denilen fazla büyük bedenleri tercih etmelisiniz. Vücudunuzla uyumlu doğru parçaları bulduğunuz takdirde şık ve fit kombinler yapabilirsiniz.

Ortamla Uyumlu Giyinin

Şık olmanın bir diğer kuralı ise, gidilecek ortamla uyumlu giyinmektir. İster özel bir davet ya da etkinliğe gidin, isterseniz arkadaşlarınızla kahve içmeye; ortamla uyumlu giyindiğiniz takdirde dikkatli bakışları üzerinizde toplayabilirsiniz. Düğün, kına gecesi ve nişan gibi davetlerde abiye elbiseler doğru alternatif olurken, günlük işlerinizi hallederken tarzınızla paralel olarak bir kot pantolon ya da rahat bir elbise giyebilirsiniz. 

Uyumlu Çanta ve Ayakkabı Seçin

Kombinlerinizde kullanacağınız çanta ve ayakkabılar tarzınızı ön plana çıkarmanızı sağlayan en önemli unsurlardır. Çok sade ve tek renk giyindiğiniz bir günde, farklı bir tasarıma ya da renge sahip bir ayakkabı tercih ederek kombininizin yıldız parçası haline getirebilirsiniz. Spor kombinlerinizle klasik, klasik kombinlerinizle ise spor ayakkabılar kullanarak farklı bir tarz oluşturmanız da mümkün.

Çanta seçiminde ise ilk dikkat edilmesi gereken, çantanın modeli. Kıyafetlerinizle uyumlu olacak şekilde; clutch, sırt çantası ya da el veya omuz çantası tercih edebilirsiniz. Siyah deri bir çanta birçok kombinle bir araya getirilebilen bir parça olsa da, dolabınızda farklı alternatifler bulunduğu takdirde değişik kombinler oluşturabilirsiniz. Desenli kıyafetlerle düz ve tek renk bir çanta kullanabilir, sade giyindiğinizde ise daha desenli, işlemeli ya da nakışlı ve canlı bir renkte çanta tercih ederek göz yoran kombinlerden uzaklaşabilirsiniz.

Doğru Aksesuarlar Tercih Edin

Kıyafetleri bir araya getirip doğru kombinler yapmanın haricinde tarzınızla ve kombininizle uyumlu aksesuarlar kullanmak da oldukça önemlidir. V yakalı bir tişört ya da bluzunuzla ince ve zarif kolyeler tercih edebilirsiniz. Kolsuz, askılı ya da kısa kollu üst parçalar giydiğinizde kollarınız boş kalacağı için, bileklik ve kol saati doğru alternatifler olacaktır. Saatinizin yanına, aynı materyalden ya da uyumlu bir bileklik takabilirsiniz. 

Uzun zamandır trend olan eklem yüzükleri de sade kıyafetlerinizi hareketlendirmenize yardımcı olacaktır. Eğer bileklik ve saat gibi kol aksesuarları kullandıysanız, daha ince yüzükler seçmenizi tavsiye ederiz. Şık kıyafetlerinizle yalnızca şahmeran kullanarak tarzınızı ön plana çıkarmanız mümkün.

Kadın Modasına Dair Herşey Bumarkamoda'da

Bumarkamoda sizlere kadın modasını yakından takip edebileceğiniz yüzlerce farklı ürün seçeneği sunuyor. Farklı markaların ürünlerinin bir araya geldiği bu platformda, tüm kategorilerde hazır giyim ürünleri bulmanız mümkün. Yeni sezon ürünlerin yanı sıra, indirimli seçenekler de bulunduğundan bütçenize uygun ekonomik ve kaliteli bir alışveriş yapabilirsiniz.