Erkek

Erkek modasının en şık ve kaliteli ürünleri için ideal adres Bumarkamoda. Yalnızca farklı markaların ürünlerini değil, birbirinden şık ve kaliteli alternatifler de bulmanız mümkün.

Erkek modası da, kadın modası gibi geçen zamanla ve yeniliklerle paralel olarak değişiklikler gösteriyor. Mevsim koşullarının yanı sıra, dünya çapında trend olan parçalar her sezon farklı alternatiflerle vitrinlerde yerini alıyor. Slim fit pantolonlardan desenli gömleklere, renkli spor ayakkabılardan boncuklu bilekliklere kadar dönem dönem trend olan ürünler saymak mümkün. Ancak trendleri takip etmek şık olmak için yeterli değil. Her erkeğin giyinirken dikkat etmesi gereken bazı unsurlar var.

Vücut Tipini ve Bedeni Bilmek

Vücudunuza uygun kıyafetler seçebilmeniz için ilk bilmeniz gereken vücut tipinizdir. Başka birinin üzerinde gördüğünüz bir pantolon ya da gömlek size çok şık görünse de, sizin üzerinizde aynı şekilde durmayabilir. Bunun için vücut tipinizi bilmeli ve ona uygun kıyafetler seçmelisiniz. Örneğin bacaklarınız kalınsa, normal kesimli pantolonlar sizin için doğru tercih olacaktır. Slim fit pantolonlara yöneldiğiniz takdire bacaklarınızın kalınlığı daha çok ön plana çıkar ve olduğunuzdan daha kısa boylu ve kilolu görünürsünüz.

Gövdeniz bacaklarınıza kıyasla daha uzunsa, uzun üst parçalardan kaçınmalısınız. Kemerinizi tamamen kapatmayacak boyda tişört, kazak ve gömlekler tercih ettiğiniz takdirde bacaklarınızın ve buna bağlı olarak boyunuzun da daha uzun görünmesini sağlayabilirsiniz. Giydiğiniz gömlek ve tişörtlerinizi pantolonunuzun içine sokmak da doğru olacaktır.

Eğer çok zayıf olduğunuzu düşünüyor ve zayıflığınızı gizlemek istiyorsanız, çok dar ve çok bol kıyafetlerden kaçınmanızda yarar var. Ayrıca koyu renkler yerine, daha açık tonlar ve enine çizgili kıyafetler tercih edebilirsiniz. Kısa kollu tişörtlerin üzerine uzun kollu gömlek giyerek önünü açık bırakabilirsiniz. Bu hem farklı bir tarz oluşturmanızı hem de daha kilolu görünmenizi sağlayacaktır.

Şıklığı Aksesuar ile Tamamlamak

Her erkek kombinlerinde aksesuar tercih etmiyor. Ancak şıklığın altın kurallarından biri olan doğru aksesuar seçimiyle kombinlerinizi kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. Kolye ve küpe kullanmıyorsanız, kol saati ve bileklikler sizin için uygun olacaktır. İhtiyacınıza ve tarzınıza hitap eden bir kol saati satın aldığınız takdirde birçok kıyafetinizle kullanmanız mümkün. Dilerseniz yanına ince bir ip ya da boncuklu bileklik de takabilirsiniz.

Ortamla Uyumlu Giyinmek

Hem kadın hem de erkek modası için değişmeyen kurallardan biri de ortamla uyumlu giyinmektir. Çok şık kombinler yapsanız dahi, bulunacağınız ortama uygun olmadığı takdirde bu kombinlerinizin hiçbir önemi olmayacaktır. Sizi şık göstermenin aksine, gülünç duruma girmenize bile neden olabilir.

Ofis ortamında çalışıyorsanız ve klasik giyinme zorunluluğunuz varsa, kumaş bir pantolon ve şık bir gömlek kolay alternatifler olacaktır. Soğuk kış günlerinde gömleklerinizin üstüne kazak ve süveterler giyebilirsiniz. Bu çift katlı kombinlerinizde dikkat etmeniz gereken nokta, seçtiğiniz parçaların desenleri ve renkleri olacaktır. Kazağınızın altından yalnızca gömleğinizin yakası görünse dahi uyumlu renkler kullanmalısınız. Düz beyaz bir gömlek her zaman en hızlı alternatif olacaktır. Ancak eğer desenli bir kazak tercih ettiyseniz, içine giydiğiniz gömleğin düz olmasına özen göstermenizde yarar var.

Özel gün ve davetlerde ise her erkek için klasikleşmiş olan takım elbiselerde, pantolon ve ceketi farklı renk ve desenlerde tercih ederek tarzınızı ön plana çıkarabilirsiniz. Bu kombinler tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmış. Siyah ve beyaz gibi birbiriyle uyum oluşturan renklerin yanı sıra, tamamen zıt renkleri de bir araya getirebilirsiniz.

Doğru Ayakkabı Seçmek

Kombinlerin olmazsa olmaz parçası hiç şüphesiz ki ayakkabılar. Birçok farklı alternatif bulunduğundan, tarzınızı yansıtan ve kıyafetlerinizle uyumlu ayakkabılar bulmanız çok kolay. Dolabınızdaki kıyafetlerinizle kullanabileceğiniz farklı renklerde birkaç model ayakkabı seçmelisiniz. En azından birer adet spor ve klasik ayakkabı, bir adet de botunuz olduğu takdirde az parçayla çok kombin yapabilirsiniz.

Erkek Modasını Bumarkamoda ile Takip Edin

Bumarkamoda farklı markaların erkek modası ürünlerini bir araya getirerek sizlere farklı ürün seçenekleri sunuyor. Yüzlerce alternatif arasından size hitap eden modelleri sipariş vererek hızla satın alın. Üstelik kaliteli ürünlere uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.